U petak, 12. rujna, u crkvi sv. Franje održan je posljednji dan duhovne obnove koju je predvodio fra Josip Ikić. Program je započeo u 9 sati molitvom Gospine krunice i prigodom za svetu ispovijed, koja se nastavila i tijekom svete mise.
U prigodnoj propovijedi, nadahnutoj evanđeoskim riječima:
„Izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun što je u oku bratovu.“ (Lk 6, 42)
fra Josip je pozvao vjernike da najprije dopuste Bogu da izliječi njihovo srce, a tek onda da drugima budu svjetlo i pomoć. Naglasio je kako se ne smijemo zadržavati samo na izvanjskoj pobožnosti i običajima, nego vjeru trebamo živjeti srcem, poput Marije koja je sve događaje pohranjivala i prebirala u svome srcu.
Nakon svete mise uslijedilo je euharistijsko klanjanje pred Presvetim i pojedinačni blagoslov, čime je na svečan i duboko duhovan način zaključen ovaj milosni susret.
Plodonosnost ove obnove posebno se očitovala u brojnim dolascima na svete mise kao i sakramentu pomirenja – kroz pet dana više od 500 vjernika pristupilo je svetoj ispovijedi.






