Početna Nekategorizirano “Vjetar Božji” – Najavljujemo duhovnu obnovu Župe sv. Ilije proroka

“Vjetar Božji” – Najavljujemo duhovnu obnovu Župe sv. Ilije proroka

9 min read
1,393

Duhovna obnova Župe sv. Ilije proroka pod nazivom Vjetar Božji održat će se od 22. listopada do 13. prosinca 2020.

Ova duhovna obnova naše Župe sastojat će se od nekoliko koraka:

  • od 22. listopada do 3. prosinca, svaki ponedjeljak i četvrtak nakon sv. mise prikazivat će se u crkvi sv. Ilije Proroka po jedna epizoda videoserijala Božji vjetar. On će vjernike upoznati pobliže s djelovanjem Duha Svetoga te nas uvesti u Devetnicu Duhu Svetom i 3 dana duhovne obnove
  • od 4. prosinca do 12. prosinca molit će se Devetnica Duhu Svetom prije sv. mise
  • 0d 11. prosinca do 13. prosinca održat će se molitvena trodnevnica koju će predvoditi Služba mladih KK ODS-a. Mladi će svojim svjedočanstvima o obraćenju, vraćanju sakramentalnom i molitvenom životu, predbračnoj čistoći, duhovnoj borbi u kojoj se nalazimo, novo iskustvo Duha Svetoga koje dolazi kroz karizmatski pokret, ponuditi alternativumladima, ali i svim ostalim članovima naše župne zajednice. Mladi će glazbeno animirati svete mise i klanjanja.

Post i molitva – priprema za duhovnu obnovu u našoj Župi

Kako bi se Župa što bolje pripremila za duhovnu obnovu te kako bi plodovi ove duhovne obnove bili što obilatiji, do 11. prosinca župljani se mogu priključiti organiziranom postu i molitvama, koje će biti namijenjene u 3 nakane: duhovnoj obnovi Župe, povratku mladih u Župu te blagoslovu župljana i župnika.

U ovoj inicijativi koja će trajati od 5. listopada do 11. prosinca bit će definiran jasni, svakodnevni raspored. Župljani koji se odluče priključiti postu i molitvi i na takav način dodatno pripomoći plodovima duhovne obnove župe, dobit će točno definiran dan u kojem će postiti o kruhu i vodi, biti na sv. misi i primiti svetu pričest, te izmoliti krunicu Gospi za 3 prethodno navedene nakane.

Za sudjelovanje u ovoj inicijativi potrebno je javiti se Milanu Kapoviću (mob. 098 9728 292)

Zašto Vjetar Božji?

Zato jer bez Vjetra Božjeg nema života! Vjetar Duha Svetoga – Boga silnog, Savjetnika divnog, Posvetitelja, Tješitelja, Rasvjetitelja, Branitelja, Nadahnitelja, Životvorca…

„Vjetar puše gdje hoće; čuješ mu šum, a ne znaš odakle dolazi i kamo ide. Tako je sa svakim koji je rođen od Duha.“ Ivan 3, 8.

Ta spoznaja pokrenula je gorljivost mnogih srdaca prema Gospodinu. Da, nešto je neukrotivo, gotovo divlje u Duhu Svetom. Prevladavajuće slike Duha Svetoga jesu mirna golubica ili titrajući plamen svijeće, oboje na jedan način precizni, jasni. Ali Duh Sveti je više od toga. Božji Duh je sila i ne puše samo kao blagi lahor, već na trenutke i kao olujni vjetar. Ponekad nas ta sila čini nervoznima. Sviđa nam se zamisao o Duhu Svetom kao plamićka na svijeći, a vatra koja bijesni budi u nama tjeskobu. Naš prvi instinkt jest da ga stavimo pod kontrolu, pod nadzor. Teško je kontrolirati divlji vjetar. Znate to jako dobro.

U 19. poglavlju Djela apostolskih, Pavao susreće grupu učenika koji nikad nisu čuli za Duha Svetoga (2. redak). Dugo sam živio u uvjerenju da previše ljudi danas ima isti osjećaj poput ljudi koje je sv. Pavao susreo. Zasigurno, mnogi su čuli nešto o Duhu Svetom, ali njihovo iskustvo Duha Svetoga je poprilično ograničeno. Božja zamisao, da mi susretnemo Duha Svetoga, da imamo jedan živi odnos s Duhom Svetim, strana je stvar za previše kršćana.

Kroz ovu duhovnu obnovu Župe kojoj je u središtu Božji Vjetar,  pozvat će se sve nas u dublji, životvorni odnos s Duhom Svetim. To je odnos obilježen Ljubavlju Boga koji izdiše dah života u naše svakodnevno postojanje.

Duh Sveti nije samo nešto povezano sa Svetom Potvrdom, već Duh želi odnos s nama i to takav da nas povede na sjajnu nezamislivu avanturu; putovanje u samo Srce Božje. Duh Sveti želi biti prisutan u nama na način da donosi svjetlo iz tame, slobodu iz okova, red iz kaosa i život iz smrti.

Takva je sila Vjetra Božjeg.

Videoserijal Božji Vjetar

Vrijeme prikazivanja videoserijala bit će od 22. listopada do 3. prosinca, svakog ponedjeljak i četvrtaka nakon večernje sv. mise.

Ovaj video serijal ima 14 nastavaka. U navedenom razdoblju, svaki ponedjeljak i četvrtak u crkvi sv. Ilije u Metkoviću bit će prikazana po 1 epizoda ovog serijala. Epizode ovog serijala prikazivat će se odmah nakon večernje sv. Mise, a iza njihovog prikazivanja četvrtkom slijedit će sat klanjanja Presvetom Oltarskom Sakramentu i na samom kraju klanjanja molit će se litanije Duhu Svetom. Također, župljani koji budu prisustvovali video projekcijama ovog serijala, nakon prikazivanja svake epizode dobit će radni materijal za razmatranje kući, do prikazivanja iduće epizode.

U ovom serijalu sudjeluje fra Dave Pivonka uz brojne druge intervjue. Snimljen je na raznim lokacijama, od slapova Nijagare do pustinje u Kaliforniji. On poziva ljude na susret, ili ponovni susret s Duhom Svetim.

Ako mu dopustite, serijal “Božji Vjetar” odvest će vas do mjesta milosrđa, iscjeljenja, mira i prisutnosti.  Pomoći će vam da iskusite dublji odnos s Osobom Duha Svetoga, a dok budete iskusili Božju prisutnost i snagu, taj isti Duh će vas preobraziti i donijeti vam slobodu.

Svaka epizoda bit će prije prikazivanja kratko najavljena kroz letak u crkvi i na društvenim mrežama.

Pogledajte još

Molitve sv. Anti Padovanskom

Preporuka sv. Anti u svakoj potrebi Spomeni se, sv. Ante, da si uvijek pomagao i tješio sv…