Početna Blagdani Veliki četvrtak

Veliki četvrtak

1 min read
1,425

Misa večere Gospodnje. Veliki četvrtak u župi sv. Ilije proroka u Metkoviću

Danas je Veliki ili Sveti četvrtak. To je dan Isusove posljednje večere.

Danas Crkva ulazi u sveto trodnevlje, u sjećanje, komunikaciju kroz liturgiju i molitvu Isusovih posljednjih dana i djela. Crkva i zapadni svijet od danas se spremaju na slavljenje i doživljavanje Uskrsa.

Svečano misno slavlje u našoj župi predvodio je župnik, fra Ante Bilokapić, u koncelebraciji s kapelanom fra Dujom Jukićem. Evanđelje je navijestio đakon fra Ante Prološčić. Tijekom mise je u znak služenja obavljen obred pranja nogu u kojem su sudjelovali članovi bratovštine. Nakon mise u oltar sv. Ante pohranjen je Presvetog otajstva u pratnji Žudija koji do Mise uskrsnog bdijenja čuvaju Isusov grob te su održane pobožnosti Gospina plača i Getsemanske ure. U nastavku slijedi nekoliko fotografija.

 

 

Pogledajte još

100 obljetnica rođenja našeg župljanina i sugrađanina, don Fabijana Veraje

O stotoj obljetnici rođenja mons. Fabijana Veraje Na današnji dan, 20. siječnja 1923., u m…