Početna Blagdani Uskrsno bdjenje i misa ponoćka

Uskrsno bdjenje i misa ponoćka

2 min read
1,669

Obredi uskrsnoga bdjenja započeli su sinoć u 23 sata službom svjetla i paljenjem velike uskrsne svijeće na vratima naše župne crkve te unosom svjetla u tamu crkve. Tom Kristovom Svjetlu koje rasvjetljuje svijet pjevala se pohvala, a isto se događalo u službi riječi u čitanjima biblijskih tekstova u kojima se Krist otkriva kao Svjetlo na prosvjetljenje naroda.

Kratko prije same ponoći, župnik je zapjevao Slavu (Gloriu) te su u tom trenutku zazvonila sva zvona, zasvirale su orgulje, a žudije su pale – simbolizirajući time trenutak Kristovog uskrsnuća. Potom je slijedio blagoslov krsne vode i obnova krsnih zavjeta te na kraju euharistija u kojoj Svjetlo svijeta postade tijelom za sve nas. I na kraju misno je slavlje završilo blagoslovom hrane koja će danas biti poslužena na obiteljskim stolovima. Ovaj blagoslov hrane predstavlja povezanost onoga svetoga i svjetovnoga, blagoslov iz prostora crkve dolazi u prostor naše kuće, u našu svakodnevnicu kao kruh svagdašnji.

Obrede i misu ponoćku predvodio je župnik fra Ante Bilokapić uz koncelebraciju vikara fra Duje i đakona fra Ante.

Kako je sinoć proslavljena misa uskrsnoga bdjenja, možete vidjeti u foto-galeriji:

Pogledajte još

100 obljetnica rođenja našeg župljanina i sugrađanina, don Fabijana Veraje

O stotoj obljetnici rođenja mons. Fabijana Veraje Na današnji dan, 20. siječnja 1923., u m…