Početna Fotogalerija Sakrament Prve pričesti u crkvi sv. Ilije proroka

Sakrament Prve pričesti u crkvi sv. Ilije proroka

1 min read
1,896

Danas je u našoj župnoj crkvi sv. Ilije prorka bilo slavlje Prve pričesti. Prema dugogodišnjem običaju, slavlje Prve svete pričesti u našoj župi održava se na Majčin dan, a sakramentu je pristupilo 75 prvopričesnika, 32 djevojčice i 43 dječaka.

Svečanu sv. misu predovodio je župnik fra Ante Bilokapić, evanđelje je navjestio đakon fra Ante Prološčić, a pjevanjem je slavlje uzveličao dječji zbor pod ravnanjem č.s. Vedrane Krstičević. Prvopričesnici su tijekom mise izveli prigodne recitacije i prinijeli na oltar darove kruha i vina.

U fotogaleriji pogledajte kako je danas bilo u našoj župnoj crkvi, a za slijedeću nedjelju je predviđena podjela sakramenta Prve pričesti u našoj filijalnoj crkvi sv. Franje.

Pogledajte još

100 obljetnica rođenja našeg župljanina i sugrađanina, don Fabijana Veraje

O stotoj obljetnici rođenja mons. Fabijana Veraje Na današnji dan, 20. siječnja 1923., u m…