Početna Fotogalerija Sakrament Prve pričesti u crkvi sv. Ilije proroka

Sakrament Prve pričesti u crkvi sv. Ilije proroka

1 min read
2,199

Danas je u našoj župnoj crkvi sv. Ilije prorka bilo slavlje Prve pričesti. Prema dugogodišnjem običaju, slavlje Prve svete pričesti u našoj župi održava se na Majčin dan, a sakramentu je pristupilo 75 prvopričesnika, 32 djevojčice i 43 dječaka.

Svečanu sv. misu predovodio je župnik fra Ante Bilokapić, evanđelje je navjestio đakon fra Ante Prološčić, a pjevanjem je slavlje uzveličao dječji zbor pod ravnanjem č.s. Vedrane Krstičević. Prvopričesnici su tijekom mise izveli prigodne recitacije i prinijeli na oltar darove kruha i vina.

U fotogaleriji pogledajte kako je danas bilo u našoj župnoj crkvi, a za slijedeću nedjelju je predviđena podjela sakramenta Prve pričesti u našoj filijalnoj crkvi sv. Franje.

Pogledajte još

Blagoslov nove fratarske kuće

U subotu, 1. lipnja nakon jutarnje sv. mise koja je bila u crkvi sv. Ilije u 8 sati uslije…