Početna Blagdani Sretan vam i blagoslovljen sv. Ilija

Sretan vam i blagoslovljen sv. Ilija

2 min read
2,077

Danas slavimo sv. Iliju proroka, zaštitnika naše župe i grada.

Proslavi blagdana sv. Ilije prethodila je trodnevnica u našoj župnoj crkvi, a danas, na sam blagdan održane su tri svete mise. Svečanu župsku misu predvodio je mons. Martin Vidović, naslovni nadbiskup ninski u koncelebraciji s mnoštvom svećenika. Misi su nazočili svećenici naše župe, okolnih župa, bivši vikari naše župe te svećenici rodom iz Metkovića. Misnom slavlju prethodila je procesija oko crkve, a pjesmom ju je uveličao naš župni zbor.

Sveti Ilija je izvrstan putokaz i poticaj kako braniti i čuvati svoju vjeru od raznih oblika suvremenih odbacivanja Boga, kao i od nasrtaja mnogih agresivnih svjetskih moćnika na sve one koji žele živjeti evanđeoske vrijednosti. Životni put svetog Ilije, s jedne strane prožet molitvom i tišinom, a s druge strane gorljivošću i borbenošću u obrani prave vjere, poticaj je svima nama da njegujemo kršćansku molitvu i svakodnevno rastemo u ljubavi prema Bogu, ali i da znamo uvijek i svuda braniti pravovjernost i ne bojati se nikakvih današnjih tirana koji zagušuju vjerske slobode, svjesni kako je i s nama isti moćni Bog koji je svoju veličinu jasno pokazao svima u Ilijino vrijeme.

Neka nam je svima sretan i blagoslovljen blagdan našeg nebeskog zagovornika sv. Ilije!

Pogledajte još

100 obljetnica rođenja našeg župljanina i sugrađanina, don Fabijana Veraje

O stotoj obljetnici rođenja mons. Fabijana Veraje Na današnji dan, 20. siječnja 1923., u m…