Početna Blagdani Misa večere Gospodnje – Veliki četvrtak

Misa večere Gospodnje – Veliki četvrtak

1 min read
1,215

Veliki je četvrtak kada se spominjemo Krisotve posljednje večere s apostolima tijekom koje su ustanovljeni sakramenti euharistije i svećeničkog reda.

Sv. Misa večere Gospodnje slavljena je u našoj župnoj crkvi u 19 sati.

Svečano misno slavlje u našoj župi predvodio je kapelan, fra Ante Prološčić. Tijekom mise bio je obred pranja nogu dvanaestorici te svečani ophod s Presvetim u pratnji žudija koji su nakon toga nastavili čuvati Kristov grob. Nakon mise pjevao se Gospin plač, a od 23 sata u crkvi sv. Ilije bila je Getsemanska ura.

Danas Crkva ulazi u sveto trodnevlje, u sjećanje, komunikaciju kroz liturgiju i molitvu Isusovih posljednjih dana i djela. Crkva i zapadni svijet od danas se spremaju na slavljenje i doživljavanje Uskrsa.

Pogledajte fotografije s večerašnjeg misnog slavlja:

Pogledajte još

FOTO | Proslavili smo Cvjetnicu – Nedjelju muke Gospodnje

  Danas je 6. korizmena nedjelja, Nedjelja muke Gospodinove ili Cvjetnica s kojom ula…