Početna Fotogalerija Slavlje prve pričesti

Slavlje prve pričesti

1 min read
615

Ove godine u našoj župi je 100 prvopričesnika od kojih će 15 u slijedeću nedjelju prvi put pristupiti svetoj pričesti u crkvi sv. Franje na Kladi, a ovu nedjelju se njih 85 prvi put pričestilo u crkvi sv. Ilije.

Slavlju je prethodio svečani ulazak prvopričesnika u crkvu. Tijekom misnoga slavlja kada su prvopričesnici recitacijama, pjesmom i prinosom darova uveličali današnje slavlje.

Sv. misu je predvodio župnik fra Ante Bilokapić koji je naše trećaše pripremao za današnji sakrament. U koncelebraciji je bio đakon fra Dario Sinković. Pjevanje su predvodila djeca pod ravnanjem s. Mile Deak.

Više o današnjem slavlju prve pričesti u crkvi sv. Ilije možete saznati iz fotogalerije:

tekst: likemetkovic.hr
fotografije: Foto studio Veraja

Pogledajte još

VIDEO Tradicionalno slavljenje zvona naše župne crkve

Naša župa i naša crkve sv. Ilije poznati su po specifičnoj zvonjavi zvona u dane velikih s…