Početna Fotogalerija U GKS-u otvorena izložba o povijesti Župe sv. Ilije proroka

U GKS-u otvorena izložba o povijesti Župe sv. Ilije proroka

1 min read
1,118

Drugoga dana proslave velikog jubileja Župe sv. Ilije sv. misu u župnoj crkvi predvodio je fra Josip Repeša, župnik u Vrgorcu, a pjevanje je predvodio Dječji župni zbor pod ravnanjem s. Mile Deak.

Nakon večernje mise u Galerji GKS-a otvorena je izložba 300 godina vjerni Kristu i Crkvi autorice Ivanke Šešelj koja je slikom i riječju predstavila dugu povijest naše Župe. U tome joj je svesrdnu podršku pružio Ivo Veraja koji je za potrebe izložbe ustupio fotografije iz svoje bogate zbirke., te don Mato Brečić iscrpnim povijesnim podacima.

Prisutne je pozdravio i izložbu otvorio župnik fra Ante Bilokapić, a u prognam je pjesmom obogatio Dječji župni zbor uz klavirsku pratnju Zrinke Boras. Izložbu možete razgledati radnim danom od 8 do 14 sati.

Sutra, trećega dana proslave, bit će sv. misa u 17 sati na Gradskom groblju za sve pokojne iz naše župe koju će predvoditi fra Ante Akrap.

tekst i fotografije: likemetkovic.hr
dio fotografija: metkovic-news.com

Pogledajte još

Blagoslov nove fratarske kuće

U subotu, 1. lipnja nakon jutarnje sv. mise koja je bila u crkvi sv. Ilije u 8 sati uslije…