Početna Novosti - Događanja u župi FOTO Proslavljen blagdan sv. Franje Asiškoga na Kladi

FOTO Proslavljen blagdan sv. Franje Asiškoga na Kladi

1 min read
1,239

Blagdan suzaštinika naše župe sv. Franje Asiškoga proslavljen je večeras na Kladi. Svečano misno slavlje s procesijom preslavio je fra Domagoj Volarević a u koncelebraciji su bili župnik fra Ante Bilokapić i vidonjski župnik don Mladen Margeta. Pjevanje je predvodio Župni zbor pod ravnanjem s. M. Deak.

Na kraju mise župnik je podsjetio da je sutra pretposljednji dan proslave 300 godina Župe sv. Ilije. U 18 sati župnoj crkvi misno slavlje će predvoditi fra Ante Vučković. Nakon toga u 19:30 bit će svečana akademija u Gradskom kulturnom središtu.

U nedjelju će biti vrhunac proslave ovoga velikog jubileja kada će svečano misno slavlje u 10:30 predvoditi nadbiskup Marin Barišić. Bit će to jedina misa toga dana.

tekst i fotografije: likemetkovic.hr

Pogledajte još

100 obljetnica rođenja našeg župljanina i sugrađanina, don Fabijana Veraje

O stotoj obljetnici rođenja mons. Fabijana Veraje Na današnji dan, 20. siječnja 1923., u m…