Početna Župne obavijesti Raspored bogoslužja u Velikom tjednu i druge obavijesti

Raspored bogoslužja u Velikom tjednu i druge obavijesti

2 min read
968

Zbog epidemije koronavirusa zabranjeno je vjersko okupljanje u crkvama, stoga će bogoslužje u Velikom tjednu u crkvi sv. Ilije biti bez puka Božjega!

Draga braćo i sestre!

Približava nam se godišnja proslava svetkovine Uskrsnuća Gospodinova, najvećoj svetkovini u Crkvi,  koju slavimo 12. travnja 2020. godine.

Svima nam je jasno da se ove godine nalazimo u izvanrednim okolnostima, ali okolnosti ne smiju spriječiti da u našim župnim crkvama, na skromniji način nego inače, proslavimo Nedjelju Muke Gospodnje, Vazmeno trodnevlje i sam Uskrs.

Imajući u vidu dosadašnje odredbe Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, biskupâ Splitske metropolije, kao i Hrvatske biskupske konferencije te odluke Kongregacije za bogoštovlje i stegu sakramenata, koristim prigodu da Vam dam nekoliko uputa za vrijeme koje je pred nama: ostanite u svojim domovima povezani u molitvi kao obitelj. Nastojte duhovno sudjelovati dok se obredi i molitve odvijaju bez vas u naznačeno vrijeme u našoj župnoj crkvi sv. Ilije.

Na sve zazivam i molim Božji blagoslov.

U ovim specifičnim okolnostima na sve zazivam Božji blagoslov i želim Sretan i blagoslovljen Uskrs.

Fra Ante Bilokapić, župnik

Pogledajte još

Priča iz života o. Ante Gabrića

Djevojčica i najsretniji čovjek na svijetu! Kako mi je sitan i bijedan izgledao čitav svij…