Početna Blagdani FOTO Obredi Velikoga petka u našoj župi

FOTO Obredi Velikoga petka u našoj župi

1 min read
886

U vremenu smo vazmenoga trodnevlja koje je i ove godine obilježeno epidemijom koronavirusa. Zbog toga smo na Veliki četvrtak i petak misu i obrede slavili u crkvi sv. Ilije i u crkvi sv. Franje na Kladi.

Iznimno ove godine će u subotu će biti obredi uskrsnoga bdijenja u 19 sati u crkvi sv. Franje na Kladi i u 21 sat u župnoj crkvi sv. Ilije. Poslije obreda će biti blagoslov hrane, pića, mladih plodova.

Na sam Uskrs svete mise u crkvi sv. Ilije će biti u 6:30, 8, 9:30 i  11  sati, na Dubravici u 10 sati i u crkvi sv. Franje na Kladi u 11 sati.

Ove godine nismo bili u mogućnosti organizirati procesiju Velikoga petka ulicama grada pa su obredi završili blagoslovom vjernika i grada pred vratima crkve sv. Ilije. Prije toga smo otpjevali pokornički pučki napjev Prosti, Gospodine!

 

Pogledajte još

Sv. Margarita, djevica i mučenica

17. srpnja spominje sv. Margaritu, djevicu i mučenicu. Sv. Margarita rodila se u trećem st…