Početna Novosti - Događanja u župi FOTO Svečanom misom smo proslavili Blagdan sv. Ilije proroka, zaštitnika naše župe

FOTO Svečanom misom smo proslavili Blagdan sv. Ilije proroka, zaštitnika naše župe

2 min read
1,021

Svečanom misom s početkom u 9:30, jučer je proslavljen Blagdan sv. Ilije proroka, zaštitnika naše župe i grada Metkovića.

Misu je predslavio fra Josip Bebić u zajedništvu s brojnim vjernicima. U koncelebraciji su uz župnika fra Antu Bilokapića i župnog vikara fra Darija Sinkovića bili don Mato Brečić, don Mladen Margeta i don Stipe Jerković.

Misi je prethodio ophod oko crkve sa svečevim kipom i blagoslovom na ulaznim vratima crkve. Slavlje je pjesmom uveličao župni zbor pod ravnanjem s. Mile Deak.

U nadahnutoj propovijedi fra Josip je zazvao Božji blagoslov i zaštitu sv. Ilije proroka nad Metković i Neretvansku dolinu u ovim vremenima koja su izazovna za pojedinca, obitelj i narod. Na kraju je fra Ante zahvalio svima koji su na bilo koji način pomogli u pripremi ovoga slavlja. Osobito onima koji su pomogli organizirati jedinstvenu devetodnevnu duhovnu obnovu za koju vjeruje da je donijela i da će još donijeti duhovnih plodova u našoj zajednici.

Večernju sv. misu u 20 sati je predvodio fra Darijo Sinković.

Pogledajte još

Sveti Jure  

Sveti Jure (umro 303.) se slavi 23. travnja. Zaštitnik je vojnika, zaštitnik protiv kuge i…