Početna Novosti - Događanja u župi U našoj Župi održan tečaj priprave za brak

U našoj Župi održan tečaj priprave za brak

2 min read
577

Naša Župa je i ove godine organizirala treći termin pripreme za sakramenat ženidbe koji se održavao od 10. do 13. listopada u dvorani sv. Franje na Kladi (Metković). Ovom tečaju pristupilo je 17 parova mladih koji će do kraja ove godine ili u prvoj polovici sljedeće sklopiti katolički brak.

Svima je poznato da čovjek prema Božjoj odredbi može i mora odlučiti s kim će stupiti u brak. Ima ljudi koji su nesretni zbog ženidbe, neki zbog nje propadaju zauvijek dok je mnogima ona izvor sreće na Zemlji i velika pomoć da postignu vječnu sreću u Nebu. Zato je nužno znati istinu o ženidbi, te se za nju što bolje pripremiti kako bi se mogli što lakše nositi s poteškoćama s kojima će se susretati.

Tijekom četiri večeri bilo je pet tema koje su predstavljala tri predavača:

  • Božji i Crkveni naum o braku i obitelji – fra Denis Šimunović (župnik)
  • Sakramentalni vid braka i praktične napomene – fra Denis Šimunović (župnik)
  • Moralni vid braka – fra Šimun Bilokapić (prof. dr. sc. moralne teologije)
  • Pihološki vid braka – Asja Cvitanović (dr. medicine i psihoterapeut)
  • Medicinski vid braka – Asja Cvitanović (dr. medicine i psihoterapeut).

 

FDŠ

 

Pogledajte još

Započele sv. mise Zornice

U vremenu došašća ili adventa u hrvatskom narodu posebno su omiljene sv. mise zornice. Kro…