Početna Fotogalerija Djeca naše Župe i misijske kutijice za Indiju

Djeca naše Župe i misijske kutijice za Indiju

1 min read
587

U nedjelju 23. listopada Crkva je obilježavala Misijsku nedjelju u kojoj smo se na poseban način sjećali svih misionara i misionarki diljem svijeta koji su svoj život posvetili u službi Bogu i narodu u onim dijelovima svijeta koji vape za utjehom i pomoću koju im ponajviše pruža Bog preko svoje Katoličke crkve. Naše molitve i srce na ovoj dan bilo je usmjereno prema misijama za koje smo prikupljali novčani prilog kroz milostinju, a na poseban način to je bilo naglašeno na dječjoj sv. misi u 9:30 kad su djeca donijela svoje misijske kutijice u koje su već nekoliko dana prikupljali novčiće za širenje misija, a na poseban način u Indiji gdje je većinu svoj života proveo i rada posvetio sluga Božji o. Ante Gabrić.

Njegovo djelanje ostalo je zapaženo, a u našim srcima ne smije biti zaboravljeno.

Pomažući na ovaj način djeca se upoznaju s misijama, a na poseban način s radom svog najpoznatijeg Metkovca.

Pogledajte još

Sveti Jure  

Sveti Jure (umro 303.) se slavi 23. travnja. Zaštitnik je vojnika, zaštitnik protiv kuge i…