Početna Župne obavijesti Župne obavijesti i raposred bogoslužja (23. do 30. srpnja)

Župne obavijesti i raposred bogoslužja (23. do 30. srpnja)

2 min read
928
  1. NEDJELJA U VREMENU KROZ GODINU

 

UTORAK Blagdan sv. Jakova apostola
SRIJEDA Spomendan sv. Joakima i Ane, roditelja Bl. Dj. Marije
ČETVRTAK Nema klanjanja pred Presvetim Oltarskim Sakramentom
SUBOTA Spomendan sv. Marte, Marije i Lazara

 

Na večernjoj sv. misi u 20:00 sati molimo za pokojne žudije.

 

Naša župa organizira hodočašće u Sinj Gospi 5. kolovoza – Cijena je između 15 i 20 eura.

Hodočašće sv. Anti u Padovu je popunjeno!

Naša župa organizira hodočašće u Svetu zemlju u tjednu iza Uskrsa, tj. od 2 – 9. travnja 2024. g. Prijave su u tijeku i traju do 10. veljače! Cijena je 1470 USD ili 1350 eura

 

Nacionalna uprava Papinskih misijskih djela od 2010. godine provodi akciju MIVA Hrvatska. Nedjelja uoči sv. Kristofora je dan kada se prikupljaju sredstva za kupnju misijskih vozila. Ovogodišnje geslo Akcije MIVA glasi „Moj dar slavi Boga za sve prijeđene kilometre“. Akcija MIVA kupnju misijskih vozila financira iz donacija i ovisi o dobroti ljudi koji razumiju važnost vozila za život čovjeka u misijskim područjima Afrike, Latinske Amerike, Azije i Oceanije.

 

Napovijedi:

Ženi se Hrvoje Volarević, sin Ante i p. Marine r. Jadreško. Mladić je iz nađe župe i uzima za ženu Marinu Barun, kći Ivice i Gordane r. Marković. Djevojka je iz Zaprešića, a vjenčanje će biti 29. srpnja u Ljubunčiću.   

Pogledajte još

Sv. Margarita, djevica i mučenica

17. srpnja spominje sv. Margaritu, djevicu i mučenicu. Sv. Margarita rodila se u trećem st…