Početna Ministranti Novi ministranti u našoj župi

Novi ministranti u našoj župi

1 min read
781

Na svetkovinu Gospodina našega Isusa Krista Kralja svega stvorenoga, 26. studenoga naša župa je postala bogatija za trojicu novih ministranata koje je na sv. misi u 9:30 primio župnik fra Denis Šimunović.

Oni su u svečanom ophodu u društvu „starih“ ministranata ušli u crkvu, noseći na svojim rukama ministrantska odijela, pasce i križeve koje je na početku sv. mise blagoslovio župnik. On ih je tada predstavio župnoj zajednici a oni su se odazvali služiti oko oltara, te su obećali da će svima biti na primjer i poticaj. Nakon što su novi ministranti obukli ministrantske haljine župnik je nad njima zazvao Božji blagoslov.

U drugom dijelu sv. mise, nakon homilije i vjerovanja, ministranti su kao vanjski znak svoje službe oltaru iz svećenikove ruke primili Bibliju, svijećnjak i kadionik.

Za vrijeme sv. mise pjevao je Dječji zbor naše Župe pod vodstvom s. Mile Deak.

Novi ministranti su: Mile Baće, Franko Bebić i Marko Volarević.

 

 

Pogledajte još

Ljetni raspored sv. misa

Od danas, tj. nedjelje 23. lipnja započinjemo s ljetnim rasporedom sv. misa koje će biti u…