Početna Frama i OFS U našoj župi u Franjevački svjetovni red uvedeno 27 novih članova

U našoj župi u Franjevački svjetovni red uvedeno 27 novih članova

2 min read
1,412

Zadnji dan trodnevnice u čast bl. Alojziju Stepincu, biskupu i mučeniku, služena je svečana sv. misa koju je u crkvi sv. Ilije u 18 sati predvodio fra Denis Šimunović, župnik. Za vrijeme sv. mise upriličen je obred uvođenja u Franjevački svjetovni red 27 novih članova. Novake i novakinje u Red je primila Ančica Medak, mjesna ministra bratstva bl. A. Stepinca, a u ime Crkve potvrdu i blagoslov dao je fra Denis koji je duhovni asistent OFS-a.

Mjesno bratstvo u Metkoviću postoji od 1912. godine.

Zadnje uvođenje u OFS bilo je 2011. g., a predzadnje 1982. g.

Od jeseni 2022. g. ponovno su zaživjeli susreti na kojima se uz 11 dosadašnjih članova priključilo 59 novih. Skoro na svaki susret dođe po netko novi, ali samo oni koji su duže od godinu dana na susretima uvedeni su u novicijat. Drugi ostaju kao simpatizeri dok su neki pod trajnim zavjetima, a danas uvedeni započinju još intezivniji rast u vjeri kroz upoznavanje Evanđelja i življenja po primjeru sv. Franje Aisiškog u svom staležu.

Braći i sestrama uz dobrodošlicu čestitamo na pridruživanju Redu i velikoj franjevačkoj obitelji.

 

Pogledajte još

Žena koju je sotona mrzio iskonskom mržnjom, evo što joj je činio! Ona se hranila samo Euharistijom

Svakog 13. listopada Katolička Crkva spominje se Alexandrine da Coste, laikinje i mis…