Početna Fotogalerija Novih 14 ministranata u našoj župi

Novih 14 ministranata u našoj župi

2 min read
591

Na svetkovinu Presvetoga Trojstva, 26. svibnja naša župa je postala bogatija za 14 novih ministranata koje je na sv. misi u 9:30 primio župnik fra Denis Šimunović.

Oni su u svečanom ophodu u društvu „starih“ ministranata ušli u crkvu, noseći na svojim rukama ministrantska odijela, pasce i križeve koje je na početku sv. mise blagoslovio župnik. On ih je tada predstavio župnoj zajednici a oni su se odazvali služiti oko oltara, te su obećali da će svima biti na primjer i poticaj. Nakon što su novi ministranti obukli ministrantske haljine župnik je nad njima zazvao Božji blagoslov.

U drugom dijelu sv. mise, nakon homilije i vjerovanja, ministranti su kao vanjski znak svoje službe oltaru iz svećenikove ruke primili Bibliju, svijećnjak i kadionik.

Za vrijeme sv. mise pjevao je Dječji zbor naše Župe pod vodstvom s. Mile Deak.

Novi ministranti su: Duje Barišić, Samuel Crnčević, Ante Čović, Roko Ilić, Domagoj Ivanović, Marin Jakić, Ante Kapović, Duje Karabatić, Zlatan Kević, Marin Klarić, Emanuel Musulin, Antun Niko Romić, Toma Šunjić i Matija Volarević.

Pogledajte još

Ljetni raspored sv. misa

Od danas, tj. nedjelje 23. lipnja započinjemo s ljetnim rasporedom sv. misa koje će biti u…