U nedjelju, 28. lipnja, tijekom svete mise u 9:30 sati u crkvi sv. Franje, župnik fra Denis Šimunović u ministrantsku je službu primio trojicu dječaka.
Novi ministranti ušli su u crkvu u svečanom ophodu zajedno sa starijim ministrantima, noseći ministrantske haljine, pasce i križeve koje je na početku svete mise blagoslovio fra Denis. Nakon što ih je predstavio okupljenoj župnoj zajednici, dječaci su se odazvali službi oko oltara te obećali da će svojim životom i služenjem biti primjer i poticaj drugima.
Po oblačenju ministrantskih haljina župnik je nad novim ministrantima zazvao Božji blagoslov.
U drugom dijelu svete mise, nakon homilije i Vjerovanja, kao vidljivi znak svoje službe oltaru, iz svećenikovih ruku primili su Bibliju, svijećnjak i kadionik.
Na svetoj misi sudjelovao je i fra Tomislav Kiridžija, bogoslov.
Liturgijsko pjevanje predvodio je Dječji zbor naše Župe pod vodstvom s. Mile Deak.
U ministrantsku službu primljeni su:
- Jure Obrvan
- Frane Popović
- Ivano Vidović
Ovim primanjem novih ministranata naša župa sada broji gotovo 90 ministranata, od kojih njih 10 služi u crkvi sv. Franje.
Novim ministrantima od srca čestitamo te im želimo da ustrajno, radosno i vjerno služe Gospodinu i svojoj župnoj zajednici.












