Početna Nekategorizirano Na Kladi smo proslavili blagdan sv. Franje Asiškoga

Na Kladi smo proslavili blagdan sv. Franje Asiškoga

1 min read
774

Jučer, 4. listopada, svečanom misom  u 11 sati kojoj je prethodio ophod sa svečevim kipom oko crkve proslavili smo blagdan sv. Franje Asiškoga, suzaštitnika naše Župe.

Misno slavlje je predvodio fra Šimun Bilokapić, profesor na KBF-u u Splitu, uz suslavlje župnika fra Ante i župnog vikara fra Darija, a pjesmom uveličao mješoviti župni zbor pod ravnanjem s. Mile.

U prigodnoj propovijedi fra Šimun je podsjetio brojne vjernike, od kojih je dio zbog epidemioloških mjera ostao izvan crkve, na Franjinu odluku da bude ponizan i najmanji među svojom braćom s posebnim odnosom prema siromasima. Upravo odnos prema siromasima je označio kao bitnu Kristovu poruku koja je uvijek suvremena i jasno iskazana u Evanđelju: Što god učiniste jednom od najmanjih, meni učiniste.

Pogledajte još

Sveti Josip, zaštitnik očeva, uzor muškarcima

Jakovu se rodi Josip, muž Marije, od koje se rodio Isus koji se zove Krist. A rođenje Isus…